Partners Group grafy

Autor: Ondrej Mäsiar | 30.1.2014 o 11:27 | (upravené 4.2.2014 o 20:13) Karma článku: 13,85 | Prečítané:  46745x

Stretol som sa včera s 2 poradkyňami z Partners Group. Bolo to naše 3. spoločné stretnutie. Vypracovali pre mňa finančný plán. To čo ma na ňom najviac zaujalo boli grafy.

"Prečo pravidelne a okamžite investovať? Traja kamaráti sporia 100 € mesačne počas 5 rokov s 5 % úrokom. Prvý začne hneď, druhý o 1 rok neskôr a tretí o 2 roky neskôr."

Pozrite sa, ako to bude u nich vyzerať podľa grafu Partners Group.

Graf_Partners_Group_vs_skutocnot.png

 

Originálny text:

Partners_Group_grafy_traja_kamarati.png

Moja skromná snaha o zreálnenie vypovedacej hodnoty grafu jeho dokreslením sa stretla s nepochopením. Myslel som si, že ma pochvália. Nepochválili!

Dotkol som sa ich, keď som graf označil za zavádzajúci. „Naša spoločnosť nikoho nezavádza. Máme etický kódex a profesionalita, kvalita a transparentnosť patria ku kľúčovým hodnotám spoločnosti.„ Nechcel som sa ich dotknúť, ani kritizovať celú spoločnosť, jej hodnoty alebo etický kódex. Nekritizujem ani predložený finančný plán. Ja len kritizujem konkrétny graf v predloženom finančnom pláne. Nakoniec, posúďte sami na ďalšom príklade z toho istého dokumentu.

"Prečo pravidelne investovať? Traja kamaráti mesačne sporili 50 € po 30 rokov s 8 % úrokom. Prvý začal hneď, druhý o 1 rok neskôr a tretí o 2 roky neskôr. Pozrite sa, ako to bude u nich vyzerať“.

Originálny text tu.

Graf_Partners_Group_vs_skutocnot_2.png

 

Ako využiť túto novú metódu kreslenia „vrcholov“ grafov podľa Partners Group?

"Doktorand na Ekonomickej univerzite v Bratislave Ondrej Mäsiar mal počas 3 rokov štúdia zvyšované štipendium. Pozrite sa, ako to u neho vyzeralo."

stipendium_skutocnost_vs_graf_Partners_Group.png

No, poviem vám, že na ten druhý graf sa pozerá lepšie :-) Netušil som, že moje štipendium počas 3 rokov na škole takto pekne narástlo (v Exceli som na osi y zvolil minimum 480 €).

Možno som to konečne pochopil! Vďaka grafom Partners Group je možné vidieť vývoj peňazí v čase optimistickejšie. Optimistovi vo mne sa to páči. Realistovi vo mne to príde zavádzajúce.

Hlavnú myšlienku grafov – pravidelné sporenie, investovanie a zhodnocovanie peňazí pokladám za dôležitú. Konštruktívne chcem ale spoločnosti Partners Group poradiť zmeniť grafy tak, aby začínali na osi y v bode 0. Vizuálne tak vaše grafy získajú lepšiu vypovedaciu hodnotu, ktorá odpovedá skutočnosti.

----------------------------------------------------------

Ubehlo 5 dní. E-mailom mi prišla správa od Partners Group o tlači nových materiálov s novými grafmi. Musím povedať, že sú naozaj pekné. Chválim rýchlu reakciu spoločnosti! Originálny text tu.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako šperk, ktorý vyhrával vojny, prehráva boj s časom

Bol to vynález desaťročia. Nebyť náramkových hodiniek, niektoré strategické bitky by možno dopadli inak. Dnes prehrávajú samotné náramkové hodinky.

EKONOMIKA

Slovák vytvoril nový dizajn pre TANAP, majú oň záujem

Baví ho, keď sa môže podieľať propagácii Slovenska.


Už ste čítali?